Коли ви поділяєте своє життя з кимось, це зазвичай спричиняє безліч спільних звичок, і це саме по собі може значно вплинути на результати здоров’я як для вас, так і для вашого партнера.
На додаток до обміну звичками, пов’язаними зі шлюбом, наявність стабільного партнера, який може виступати як емоційна підтримка, також може значно позитивно вплинути на ваше здоров’я.
Це не означає, що всі повинні обов’язково одружуватися, щоб захистити своє здоров’я, або що неодружені люди не можуть отримати ті ж переваги, проте деякі з цих аспектів ви повинні знати.
Передплатіть, щоб прочитати повністю
Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою
1 Ризик діабету
Життя з чоловіком може бути справді корисним щодо зниження ризику діабету. Люди похилого віку, перебуваючи у шлюбі, можуть краще контролювати рівень цукру на крові.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі BMJ Open Diabetes Research & Care, користь може бути навіть не від ідеального союзу. Здається, що самі собою стосунки приносять користь, незалежно від того, як описували їхні партнери — підтримуючі чи напружені.
Вчені спиралися на дані 3000 осіб з Англії у віці 50−89 років та їхніх партнерів, які з 2004 до 2013 року взяли участь у дослідженні старіння.
У досліджуваних людей не було діагностовано діабет, і протягом десяти років їх запитували про те, чи є у них дружина, чоловік чи партнер і, чи були зміни у їхньому партнерському статусі.
Дослідження пов’язують ризик діабету 2 типу із відсутністю соціальної підтримки, самотністю та ізоляцією.
2 Здорові звички
Як ми згадували вище, шлюб пов’язаний зі здоровішими звичками, такими як менше споживання алкоголю в порівнянні з одинокими людьми тієї ж вікової групи.
Подружні пари, як правило, споживають менше алкоголю, ніж не одружені люди, що може значно вплинути на здоров’я в довгостроковій перспективі з точки зору захворювань печінки та нирок.
Дослідження показали, що одружені люди, як правило, набирають трохи більше ваги і стають важчими, ніж їхні самотні однолітки.
3 Стан серця покращується
Дослідження показують, що одружені чоловіки та жінки мають нижчий рік гіпертонії.
Нижчий кров’яний тиск часто корелює як з покращенням здоров’я серця, так і з меншим ризиком деяких видів серцевих захворювань. Зокрема, зниження ризику серцевого нападу.
У дослідженні, опублікованому в Journal of Hypertension, вчені виявили, що порівняно із заміжніми жінками в одиноких жінок ризик гіпертонії вищий на 28%, у розлучених жінок ризик вищий на 21%, а в овдовілих жінок ризик вищий на 33%.
У чоловіків асоціації були іншими і, як правило, слабшими. Чоловіки, які жили на самоті, мали нижчий ризик гіпертонії, ніж чоловіки з партнерами, але розмір соціальних мереж чоловіків або їх участь у соціальній діяльності не були пов’язані з високим кров’яним тиском.
4 Психічне здоров’я покращується
Одружені чоловіки та жінки можуть мати краще психічне здоров’я у літньому віці, ніж неодружені люди.
Дослідження, опубліковане в журналі PLOS One, показало, що одружені люди, крім того, що мають найкраще здоров’я, зокрема, ходять швидше та мають сильнішу хватку.
Дослідження Інституту освіти Університетського коледжу Лондона, виявило зв’язок між сімейним становищем та здатністю виконувати повсякденні завдання у пізнішому віці.
Швидкість ходьби — це загальний показник здоров’я, який включає безліч речей, таких як баланс, спритність і швидкість.
Багатство, пояснила вона, може по-різному впливати на здоров’я. На думку дослідників, багатії живуть у кращому оточенні, у них немає повсякденних стресів, пов’язаних із нестачею грошей, вони, ймовірно, їдять поживнішу їжу, оскільки можуть собі це дозволити.
5 Сприяє довголіттю
Одружені чоловіки та заміжні жінки живуть у середньому на два роки довше, ніж їхні незаміжні колеги. Однією з причин такої переваги довголіття є вплив шлюбних партнерів на здорову поведінку.
Чоловіки, які перебувають у шлюбі з жінками, як правило, бачать додаткові переваги в довголітті, ніж жінки, які перебувають у шлюбі з чоловіками, з кількох можливих причин.
Дані свідчать про те, що одружені чоловіки та заміжні жінки живуть у середньому на два роки довше, ніж їхні незаміжні колеги. Однією з причин такої переваги довголіття є вплив шлюбних партнерів на здорову поведінку.
Крім того, одружені чоловіки та жінки з більшою ймовірністю захочуть змінити поведінку своїх партнерів щодо здоров’я, наприклад зайнятися спортом, особливо якщо звички подружжя гірші, ніж їх власне. Ці результати свідчать, як і людина, і стать партнера мають значення.