Щастя

14 жовтня 2022, 14:02

Усі на море. Вчені довели, що дитинство біля води робить вас щасливим навіть у дорослому віці

Метааналіз кількох масштабних лонгітьюдних досліджень показав, що люди, які росли біля моря, річки чи озера, щасливіші від інших.

Декілька досліджень, у яких брали участь понад 18 тис осіб, показали, що ті, що виросли біля водойми, у дорослому віці почуваються більш емоційно благополучними. Причому ця тенденція була справедливою для мешканців усіх регіонів.

Вчені проаналізували анкети жителів 14 європейських країн, а також Гонконгу, США, Австралії та Канади. Вони ставили питання щодо поточного місця проживання, а також місця проживання в дитинстві, частоти відвідування річок, озер та морів протягом життя, а також мотивації подібних поїздок.

«Ми не зовсім впевнені в тому, як це працює, але ми вважаємо, що це якось пов'язане з посиленням певних емоцій, які безпосередньо реагують на такі речі в природі, як спокій, тиша, краса та спокій, — пояснює Крістін Кауелс. церебральний терапевт із США. — Крім того, ми вважаємо, що має значення перехід від шуму та суєти, до яких ми звикли, до природи, що допомагає нам переключитись на короткий період часу».

Її колега, каліфорнійський психолог Алан Гудвін, додає, що яскраве світло і фізична активність можуть стати відмінними ліками від депресії. Ці методи практикуються фахівцями, але активний відпочинок біля моря чи озера може бути природною заміною терапії.

Другие новости

Всі новини