Щастя

20 жовтня 2022, 10:30

Лікарі розповіли про реальну ефективність антидепресантів. І вона дуже низька

Згідно з дослідженням незалежних учених, яке проводилося з 1979 по 2016 рік, препарати, що пригнічують депресію, допомагають лише 15% пацієнтів. Для психологічного здоров’я інших вони найчастіше мають ефект плацебо.

Майже 35 років тому американські регулятори ліків схвалили Прозак, перший із серії популярних антидепресантів, відомих як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС).

Прозак та схожі препарати сприймалися пацієнтами та лікарями як чудодійні ліки. Вони швидко піднімали поганий настрій і, здавалося, не мали недоліків. Розлучення, тяжка втрата, проблеми на роботі — щоденна пігулка допомагала впоратися з усім, що засмучувало пацієнтів.

Багато людей приймали ці препарати все життя. Сьогодні у західних країнах антидепресантами лікується близько 10% населення.

Число досліджень показує, що ці препарати менш ефективні, ніж передбачалося. Фармацевтичні компанії часто вибірково публікують результати клінічних випробувань, замовчуючи ті, у яких ліки виявилися неефективними. Коли незалежні вчені ретельно вивчили результати всіх випробувань, представлених американському регулятору лікарських засобів у період з 1979 по 2016 рік, з'ясувалося, що антидепресанти приносять суттєву користь лише 15% пацієнтів. Для інших це скоріше плацебо.

Останніми роками клінічні рекомендації відповідним чином переглянуті. Ліки більше не є рекомендованою першою лінією лікування легких випадків депресії. Зазвичай краще поведінкова терапія та рекомендації з таких речей, як фізичні вправи та сон. І, можливо, відгул на роботі.

Другие новости

Всі новини